COOKIES: Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

14. 10. 2020 | Golf Resort Karlštejn


Vážení členové Golf Clubu Karlštejn,

dovolte mi tímto, abych Vás  informoval o Mimořádném opatření ministerstva zdravotnictví č. j. MZDR 15757/2020-36/MIN/KAN ze dne 12. 10. 2020 platné od 13. 10. 2020 do odvolání, které  se týkají  všech golfových hřišť  v České republice.

Ve stručnosti si Vám dovoluji shrnout dopady do našeho golfového prostředí:

  1. Turnaje  do 6 osob nejsou zakázány. Zásadní přínos spočívá v tom, že je-li vypsán turnaj do 6 osob, je naplněna definice hromadné akce, což ve svém důsledku znamená, že účastníci nemusí mezi sebou dodržovat 2metrový odstup. Turnaje nad 6 osob jsou zcela zakázány.

  2. Individuální hra není zakázána a  platí dílčí omezení.  Na skupinu hráčů ve flajtu je nutno pohlížet jako na hromadnou akci o počtu osob rovnající se počtu osob ve flajtu (tedy ve smyslu pravidel golfové hry maximálně 4 hráči + max. 2 caddies, trenér, doprovod), přičemž je třeba dbát ustanovení, podle kterého jsou osoby povinny udržovat odstup od jiných osob alespoň 2 metry.

  3. Organizované tréninky jsou povoleny s maximálním počtem 6 osob (vč. trenéra), v takovém případě účastníci nemusí mezi sebou dodržovat 2metrový odstup.

  4. Zájmové kroužky golfu dětských skupin (6-18 let) jsou zakázány. V tomto případě je třeba rozlišovat formu , tedy  rozdíl mezi zájmovým kroužkem nesportovců a sportovní přípravou mladých hráčů. Zde bude jednoznačným důkazem skutečnost, že mladý hráč je registrovaným hráčem golfu v příslušném klubu (registrace na serveru ČGF).

  5. WC, šatny, sprchy jsou uzavřeny (bude možnost použití  mobilního WC, které  nenaplňuje definici vnitřního prostoru).

  6. Restaurační provoz je omezen pouze na výdejní okénko.  Krizové opatření výslovně zakazuje pití alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech, za které je potřeba považovat veškeré venkovní. V této souvislosti pro pořádek upozorňujeme na to, že restaurace prostřednictvím výdejního okénka sice nemají zakázáno prodávat alkoholické nápoje, avšak zákazníci si zakoupený alkohol musí odnést s sebou mimo veřejně přístupná místa.

  7. Golfová recepce bude provozována okénkem na terase.

  8. Shlukování  hráčů či trénujících ve skupinách více než 6 osob je zakázáno.

  9. Prosíme všechny návštěvníky GOLF RESORTU KARLŠTEJN a.s., aby se ve vlastním zájmu chránili nošením roušek vmístech, kde může dojít ke kontaktu s dalšími návštěvníky resortu,např.na parkovišti.

Hřiště bude otevřeno do té doby, dokud nám to počasí umožní.

S přáním pevného zdraví

Mirko Grossmann

ředitel GRK

Hřiště
OTEVŘENO
1-9 / A
9:00 - 17:00
10-18 / B
ZAVŘENO
19-27 / C
9:00 - 17:00
Recepce
9:00 - 17:00
Driving range
9:00 - 16:00
Restaurace
9:00 - 17:00