Po úspěšné červnové premiéře na Kaskádě, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje na začátku září druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Středočeský resort bude profesionály a amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září; uzávěrka přihlášek do turnaje je 30. srpna.

Mezi už přihlášenými najdeme hrající profesionály Stanislava Matuše, Šimona Zacha, Marka Siakalu či Cyrila Suka stejně jako amatérské reprezentanty Matěje Baču a Václava Tichého nebo letošního mezinárodního mistra ČR mid-amatérů Dominika Pavoučka. Stejně jako na Kaskádě bude i na Karlštejně hrát teprve dvanáctiletý Louis Klein, velký příslib českého golfu, hráč s HCP +3,0, který na začátku srpna skončil na fantastickém 16. místě v MM ČR ve hře na rány na Kunětické Hoře.

A hrát bude znovu o co – celkové prize money pro hráče v Top 10 činí 250.000 Kč, přičemž vítěz získá 66.250 Kč. Nejlépe umístěný amatér v tomto turnaji získá hrací kartu včetně úhrady startovného na turnaj Penati Slovak Open, který se na hřišti Legend ve známém slovenském resortu nedaleko českých hranic hraje od 12. do 14. září a v němž účast přislíbili olympionici Rory Sabbatini a Ondřej Lieser.

Pokud nejste na Platon Life Karlštejn Open by Czech Golf Federation ještě přihlášeni, nevadí, čas máte až do poledne v pondělí 30. srpna.

V Czech Open Golf Tour hrají jen muži. Pro amatéry je hendikepový limit druhého turnaje na Karlštejně zvýšen na 4,9; hráči musejí mít české občanství a být registrováni v klubech ČGF. Profesionálové mohou startovat bez jakéhokoli omezení svého občanství.

Platon Life Karlštejn Open by Czech Golf Federation (3.-5. září)uzávěrka přihlášek v pondělí 30. srpna ve 12,00, tréninkové kolo ve čtvrtek 2. září.

Celková dotace turnaje je 250.000 Kč. Rozdělena bude výhradně mezi hráče v TOP 10 v neredukovaném pořadí profesionálů a amatérů. Peněžní výhry jsou v této sezóně však vypláceny jen profesionálům. Amatérští hráči v TOP 10 získají hodnotné věcné ceny. Hraje se na 54 jamek na rány bez vyrovnání; cut po druhém kole je pro 40 nejlepších hráčů a všechny dělené výsledky. Amatérští hráči hrají na úpravu hendikepu a turnaj je započítáván do WAGR. Startovné včetně cvičného kola a neomezeného množství drivingových míčů po dobu konání turnaje činí 2.500 Kč nebo 100 euro. 

Luboš Klikar, Pondělí 23. srpna 2021